virus

در‌ صورتی که در سفرهای هوایی، مسافری مبتلا به ویروس کرونا یا مشکوک به آن باشد، خطر ابتلا به این ویروس بسته به فاصله‌ی شما با آن فرد، متفاوت است.

 

سازمان مدیریت و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) به‌دنبال افزایش سریع تلفات ویروس کرونا یا کووید-۱۹ (COVID-19)، با ارائه‌ی دستورالعمل‌های مفید، میزان خطر احتمالی انتقال ویروس از بیماران مبتلا به سایر مسافران در سفرهای هوایی را مشخص کرده است. این دستورالعمل‌ها بر اساس میزان فاصله‌ با فرد مبتلا ارائه شده‌اند. در ادامه این مقاله از کجارو، اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برای مشاهده فهرستی جامع از انواع بلیط هواپیما به مقصد موردنظرتان از کجارو کمک بگیرید. از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، جستجوی آسان بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی، مشاهده و مقایسه یکجای قیمت بلیط پروازهای سیستمی، چارتری و لحظه آخری به مقصد دلخواه و همچنین انتخاب ارزان‌ترین گزینه فراهم شده است.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در دستورالعمل‌های موقت این سازمان که تنها برای مطلع‌کردن عموم مردم ارائه شده‌اند، در‌ صورتی‌ که صندلی‌تان با فرد دارای نشانه‌های ویروس یا فرد مبتلا، دو متر فاصله داشته باشد، خطر انتقال ویروس به شما، متوسط است. این فاصله نسبت به صندلی افراد دارای نشانه‌هایی مثل سرفه، تب و تنفس دشوار، تقریبا به میزان دو صندلی می‌شود.

خطر ابتلا به کرونا

میزان خطر ابتلا به کرونا در بخش‌های مختلف هواپیما

اگر قبلا چین نبوده‌اید، با فرد چینی مبتلا به کرونا زندگی نکرده‌ یا از چنین فردی مراقبت نکرده‌اید، دوست صمیمی چینی مبتلا به این ویروس نداشته‌اید و صندلی‌تان دو ردیف و بیشتر از دو متر با فرد مبتلا یا مشکوک به ویروس فاصله دارد، خطر کمی درمورد انتقال ویروس وجود دارد. افرادی که قبلا در استان هوبئی (منشأ شیوع ویروس) بوده‌اند یا با افراد اهل این استان رابطه‌ی نزدیکی داشته‌اند، به میزان زیادی در معرض خطر ابتلا به ویروس هستند؛ اما این میزان در مورد کسانی که تنها با افراد مشکوک در یک اتاق بوده‌اند یا با این افراد پیاده‌روی کرده‌اند، هنوز مشخص نیست.

افرادی که خطر احتمال آن‌ها به ویروس، زیاد یا متوسط است، باید به‌سرعت قرنطینه شوند و در‌ صورتی‌ که چنین مسافرانی در پرواز حضور دارند، بلافاصله پس از فرود هواپیما باید با آمبولانس یا خودروهای شخصی (سرنشینان این خودروها باید ماسک داشته باشند) به مراکز درمانی انتقال داده شوند. اشخاصی که خطر ابتلای آن‌ها به کرونا کم است و تنها مشکوک به این ویروس هستند، نیز نباید در سفرهای هوایی طولانی حضور داشته باشند و از اتوبوس، قطار و وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنند و همچنین باید از شرکت در فعالیت‌های گروهی و ارتباط با دیگران نیز بپرهیزند.

شیوع کرونا

سازمان بهداشت جهانی در تاریخ ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه‌) با انتشار توییتی در مورد ویروس کرونا (که با نام رسمی کووید-۱۹ از آن یاد کرده است) اعلام کرد که این ویروس تا روز پنجشنبه‌ی هفته‌ی قبل از انتشار این توییت، ۱۳۰۰ نفر را کشته است.

تلفات کرونا تاکنون ۱۳۰۰ نفر بوده است.

در‌ حال‌ حاضر، کرونا در خارج از خاک چین در‌ حال گسترش است؛ اما به نظر می‌رسد سرعت ابتلا به این ویروس در آینده افزایش خواهد یافت. آقای تِدرُس آدانُم گِبریسوس (Tedros Adhanom Ghebreyesus)، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، با انتشار توییتی اعلام کرد عده‌ای از افرادی که تاکنون به چین سفر نکرده‌اند نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند که موضوع نگران‌کننده‌ای است. تایید‌شدن انتقال ویروس کرونا به افرادی که تاکنون در چین نبوده‌اند، نشان می‌دهد که میزان شیوع این ویروس در کشورهای دیگر نیز در‌ حال افزایش است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما از ایرلاین‌های داخلی یا خارجی را دارید، می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر تهیه کنید. استفاده از کجارو باعث می‌شود تا نیازی نباشد برای پیدا کردن بهترین قیمت پروازهای داخلی یا خارجی، چندین سایت را بررسی کنید و آخرین قیمت‌ها از آژانس‌های سرشناس را یک‌جا مشاهده کنید.

بازدیدها: 54

دیدگاه‌ها

21 فوریه 2020 - 10:48
AffiliateLabz

Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.