اینستاگرام ویژگی مهمی برای کاربران دسکتاپ و مرورگرهای وب به‌ارمغان آورده است که تا امروز، به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی‌های هوشمند محدود بود.

 

اینستاگرام قابلیت ارسال پیام یا همان Direct Messages را در نسخه‌‌ی وب برای کاربران ارائه کرده است. طبق اعلام این شرکت، قابلیت Direct Messages برای تمامی کاربران نسخه‌ی وب این شبکه‌ی اجتماعی دردسترس است.

اینستاگرام از ژانویه در حال آزمایش قابلیت Direct messages در نسخه‌‌ی وب اینستاگرام بوده است. ازجمله امکانات ارائه‌شده در Direct messages نسخه‌ی وب می‌توان به کلید گالری برای ارسال عکس و فیلم و کلید ایموجی اشاره کرد.

قابلیت Direct messages در نسخه‌ی وب اینستاگرام عمدتا برای افرادی مناسب است که تمام‌وقت از اینستاگرام استفاده می‌کنند؛ مانند خبرنگارها و اینفلوئنسرها و مدیرهای شبکه‌های اجتماعی. Direct messages ساده‌ترین راه برای برقراری ارتباط خصوصی در اینستاگرام محسوب می‌شود و برای کاربرانی بسیار کاربردی خواهد بود که روزانه مجبورند به پیام‌های صدها کاربر پاسخ دهند و تایپ ازطریق گوشی موبایل برایشان دشوار است. به‌طورکلی، قابلیت ارسال پیام ازطریق Direct Messages در نسخه‌ی وب اینستاگرام گفت‌وگو در این شبکه را ساده‌تر خواهد کرد.

instagram

مارک زاکربرگ  بهار سال گذشته اعلام کرده بود ارسال پیام خصوصی و گروه‌ها و استوری‌ها جزو سه مورد اصلی هستند که در ارتباطات آنلاین بیشترین رشد را تجربه کرده‌اند. برای این منظور، غول شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد بستر ارتباطی خود را با محوریت حریم خصوصی و با رمزگذاری پیام‌ها دراختیار کاربران قرار خواهد داد. زاکربرگ همچنین بیان کرد امکان ارسال پیام بین کاربران واتساپ و فیسبوک و اینستاگرام نیز در آینده فراهم خواهد شد و احتمالا ادغام پیام‌رسان شبکه‌های مذکور را شاهد خواهیم بود. امکان ارسال پیام ازطریق نسخه‌ی وب، فضای انعطاف‌پذیری در اینستاگرام برای کاربران به‌ارمغان خواهد آورد.

درپایان، باید اشاره کنیم دسترسی به Direct messages اینستاگرام ازطریق دسکتاپ نظر بسیاری از مخاطبان و برندها را جلب خواهد کرد و با استقبال بسیاری از کاربران مواجه خواهد شد. بنابراین، کاربران از‌این‌پس به‌راحتی می‌توانند گفت‌وگوهای دوستانه و گروهی خود را ازطریق نسخه‌ی وب اینستاگرام انجام دهند و عکس‌ها و ویدئوهای خود را به‌صورت خصوصی با دوستانشان به‌اشتراک بگذارند.

بازدیدها: 22

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.